Testujemy nosidełko turystyczne Neverland Koala

Poniższy tekst opisuje wycieczkę trekkingową z 5 i 1/2 oraz 3 i 1/2 letnim dzieckiem z wykorzystaniem nosidełka Koala marki Neverland.

Trasa wycieczki:Sopotnia Wielka – Rysianka (niebieski szlak)

Godzina 8.30 – Bielsko-Biała

Pobudka i przygotowania do wspólnej rodzinnej wycieczki. Oczywiście małe śniadanko – napełniamy termos herbatą, pakujemy ciasto, jabłka oraz podstawową odzież ochronną do plecaka oraz dodatkowych kieszeni nosidełka.

Droga do Sopotni zajmuje nam około 1 godziny – ”niedzielni kierowcy” skutecznie ograniczają zapędy szybszego dojazdu :).  Po drodze już w samej Sopotni zatrzymujemy się nad największym beskidzkim wodospadem. Kilka zdjęć z dzieciakami i podjeżdżamy na końcowy parking.

Przy samochodzie jak zwykle trochę zamieszania – każde z dzieci ma swoją teorię dzisiejszego wyposażenia na tej ”wymagającej ” trasie. I tak – zaczynając od dzieci – na nogach buty trekkingowe Olang – w końcu obaj dorośli już do oferowanej rozmiarówki (od 26euro), a to duża oszczędność w stosunku do np. butów Bartka nie mówiąc o Ecco itd. Buty na membranie Olantex, nie przemokną przy pokonywaniu małych potoków oraz na mokrej trawie, a podeszwa nie będzie się ślizgać. Jest bardzo ciepło i pogodnie także wierzchnie ubranie dopełniają krótkie spodenki i zwykły t-shirt. Dorośli – obuwie siatkowe Merrell – bardzo dobrze sprawdzające się przy tak ładnej pogodzie, na górze bielizna Brubeck Dry, spodnie Milo oraz Salewa – oba modele wielosezonowe.

No to zaczynamy podejście – na początku idziemy drogą asfaltową – piękne miejsce na wycieczki rowerowe, wzdłuż potoku, po kilkuset metrach odbijamy w prawo na niebieski szlak. Dzieciaki nadal twardo idą z buta i żaden nie wybiera się do nosidełka :) – oby tak dalej.

Przy okazji testujemy kije Neverland Trek Pro – bardzo lekki kijek z piankową (bardzo wygodną) rączką. Pierwsze podejście pod górę, a nosidełko nadal puste – i takie pozostało, aż do samego schroniska. Dzieciaki były naprawdę wytrwałe – oczywiście bardzo powoli i z wieloma przystankami docieramy do Schroniska na Hali Rysianka – według nas chyba najładniejszego schroniska w Beskidach (dlatego często przez nas odwiedzanego). W budynku wspomagamy kuchnię – pomidorowa i jadło drwala – niestety dość duża kolejka i trzeba czekać – natomiast dania wyborne. Po krótkiej przerwie przenosimy się na polankę za schroniskiem, gdzie podziwiamy całą panoramę – na pierwszym planie Pilsko, Babia Góra, trochę dalej Tatry i Mała Fatra.

Po odpoczynku zaczynamy drogę powrotną – tym razem już nie po szlaku – schodzimy bezpośrednio wąwozem do drogi. Nosidełko już nie świeci pustkami – młodszy od razu zostaje zapakowany. Nosidełko Neverland sprawdzało się już wiele razy przy naszych wycieczkach. Jego najważniejsze zalety to: dobrze dopasowany i regulowany system nośny, regulowane szelki podtrzymujące dziecko oraz takie szczegóły jak miękkie wykończenie przedniej górnej części – nasze dziecko zwykle od razu w nosidełku zasypiało – a właśnie to wykończenie pozwalało mu wygodnie i bezpiecznie położyć głowę. Do pozostałych zalet można dodać kieszeń z matą – bardzo przydatna rzecz na przystankach oraz kieszenie pozwalające na przenoszenie dodatkowego wyposażenia. Stalowy, rozkładany stelaż pozwala bezpiecznie postawić dziecko z nosidełkiem na podłożu bez obawy o wywrotkę. Nasze nosidełko przetrwało już drugie dziecko – nie posiada żadnych uszkodzeń – jest bardzo trwałe – z pewnością już niedługo trafi do dalszej sprzedaży na rynek wtórny – i z pewnością jeszcze posłuży następnym rodzicom. Był to jeden z bardziej trafionych zakupów sprzętu outdorowego.

Po zejściu na dolny parking dzieciakom nadal dopisują doskonale humory- nie widać zmęczenia i przemieszczamy się jeszcze na nieodległy plac zabaw (swoją drogą brawa dla gminy – oby więcej takich miejsc ).  Po godzinie – a mamy już 18.30 wracamy do Bielska-Białej. Dzieciaki teraz już bardzo zmęczone w samochodzie od razu zasypiają. Dzień należy uznać za bardzo udany i można planować następną wyprawę – oby pogoda dopisała.

You may also like...

1 Response

  1. e-kidi pisze:

    Bede zagladała, ciekawa oferta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>