Kurtki outdoor

helix_flower_biala_modele

Jak na razie mam tylko kurtkę outdoor firmy Milo. To co mogę o niej powiedzieć to tyle, że bardzo mi zależało aby mieć kurtkę którą mogę nosić przez cały rok, która się sprawdzi w zimie, jesienią a nawet wczesną wiosną. Jednak nie była to łatwa sprawa, przed zakupem przewertowałem wszystkie fora poświęcone kurtkom outdoorowym, przeglądałem różne modele i propozycje sklepów z odzieżą trekkingową . Na szczęście wszystko to zaprocentowało, myślę że warto było poświęcić tyle godzin. Jednak uważam, że sporo czasu można sobie zaoszczędzić poprzez bezpośredni kontakt z producentem bądź zaufaną osobą pracującą w sklepie. Wiem, że nie jest to łatwe zwłaszcza w sklepach w których pracownicy dostają prowizje od sprzedaży. Jednak warto szukać takiego sklepu. Zawsze można zadawać pytania np. o jakość materiału z jakiego jest zrobiona kurtka. Najlepiej jest też szczegółowo opowiedzieć do jakiej wyprawy kurtkę będziemy używać i na czym nam najbardziej zależy. Czy ważna jest dla nas uniwersalność kurtki, fason, wygoda a może po prostu wygląd.

W sklepach z odzieżą trekkingową znajdziecie pełno różnych modeli kurtek outdoorowych. Myślę, że każdy jest w stanie znaleźć coś dostosowanego do własnych potrzeb oraz na swoją kieszeń. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii oraz dopytać się o kilka istotnych szczegółów . Poniżej przedstawiam parę spraw, które warto przeanalizować:

– Jaka jest waga kurtki outdoor. Im lżejsza tym lepsza, zwłaszcza kiedy podczas naszej wyprawy przypada na same słoneczne dni. Zdarza się przecież, że kurtka czasem nawet dwa tygodnie ląduje na dnie plecaka.

– Jak będziemy się w niej czuć, czy fason odpowiada naszej budowie ciała.

– Jaka jest wiatroszczelność materiału kurtki oraz czy skóra będzie mogła w niej normalnie oddychać niezależnie czy będzie narażona na ciepło czy zimno.

– Istotna jest również w jakim stopniu kurtka jest wodoodporna, o co warto wcześniej wypytać producenta kurtki.

Częstym błędem jest zapominanie o odpowiednim czyszczeniu kurtki outdoor, tak jak przy butach wiemy, że należny o nie dbać. Niestety przy kurtkach często o tym zapominamy. Przypominamy sobie o tym dopiero wtedy gdy chcemy zareklamować odzież. Warto dokładnie czytać wszystkie etykiety oraz metki jakie znajdują się na kurtce. Wiem, że się powtarzam ,ale naprawdę zachęcam do zadawania pytań w sklepach, w których zaopatrujemy się w odzież. Można też bezpośrednio skontaktować się z producentem i dopytać w jaki sposób dbać o kurtkę. Naprawdę lepiej o tym pomyśleć wcześniej. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego rozczarowania.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>