Jak wybrać bezpieczne nosidełko

IMG_1772-k

Rodzinny trekking jest wspaniałą formą rekreacji. Świeże powietrze, spotkania z naturą oraz niezapomniane widoki są magnesem przyciągającym wielu turystów. Wspólne przygody podczas wędrówki należą do najmilszych wspomnień rodziców i dzieci. Wybierając się na wycieczki w towarzystwie małych dzieci musimy zadbać o ich bezpieczeństwo.

Podstawowym elementem wyposażenia powinno być odpowiednio dobrane, bezpieczne nosidełko. Zapewni ono dziecku możliwość odpoczynku podczas wypraw trekkingowych, a dodatkowo przyda się na przykład w czasie zakupów.

Wybierając nosidełko turystyczne warto zwrócić uwagę na modele opracowane przez uznanych producentów. Bardzo znaną marką jest firma Deuter posiadająca w ofercie nosidełka z różnych półek cenowych oraz dodatkowe akcesoria w postaci daszków lub pokrowców przeciwdeszczowych, które zapewnią najmłodszym uczestnikom trekkingowych wycieczek komfort i bezpieczeństwo.

Od kilku sezonów uwagę na siebie zwraca firma Neverland, która produkuje wysokiej jakości nosidełka za bardzo konkurencyjną cenę w porównaniu z uznanymi producentami na rynku.

Nosidełka powinny posiadać regulację wysokości położenia pasków nośnych dla dziecka oraz siedziska. Ważna jest duża komora zapinana na suwak oraz dodatkowe kieszenie, które umożliwią zabranie kosmetyków, napojów i przekąsek. Każdy rodzic powinien sprawdzić, czy nosidełko ma stabilny pas biodrowy i piersiowy, które wpływają na komfort spaceru. Najlepsze modele nosidełek turystycznych posiadają możliwość szybkiej wymiany szelek o różnych długościach, innej dla mamy i taty.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>