Buty Merrell Chameleon

buty-merrell

W ciągu ostatnich 10 lat Merrell stał się jedną z bardziej popularnych marek w branży outdoor. Firma ta jest znana z innowacyjności oraz bardzo wysokiej jakości produktów. Rok w rok, jednym z ich bestsellerów są buty Merrell Chameleon. W szerokim spektrum modeli jakie oferuje Merrell, Chameleon reprezentuje górną półkę. Firma od początku istnienia tego modelu wprowadziła liczne innowacje, dopracowując każdy szczegół. Z pewnością jest to jeden z powodów dlaczego obrót firmy to ponad 500 milionów dolarów może się pochwalić obecnością na rynku w ponad 150 krajach.

Chameleon to typowy but outdoorowy. Jego przydatność do trekkingu to główna zaleta, choć nie rzadko jest używany do biegów na orientację i amatorskiej wspinaczki. Wysoka jakość wykonania oraz dodatkowe wzmocnienia pozwalają na testowanie tych butów w najcięższych warunkach bez obawy o zniszczenie materiałów. Podeszwa butów Merrell Chameleon jest zrobiona z gumy Vibram® – dokładnie tego samego materiału, który jest używany w profesjonalnych butach wspinaczkowych. W zależności od modelu i rocznika można się spodziewać różnych wykończeń: skóry, nubuku lub zamszu. W roku 2012 Chameleon jest oferowany w 3 kolorach: brązowy, oliwkowy i szary i wierzch jest wykonany z nubuku. Dodatkowo można znaleźć na czubku i z tyłu buta wzmocnienia z TPU. A poduszka powietrzna Merrell w podeszwie środkowej z pianką EVA amortyzuje wstrząsy i poprawia stabilność stopy.

Specjalnie dla kobiet powstał model Chameleon Arc, który jest węższy od męskiego odpowiednika z myślą o anatomii mniejszej, zgrabniejszej stopy. Oprócz Nubuku, z wierzchu można zaleźć elementy zamszu i oddychającej siateczki. Dodatkowo język został wyposażony w boczne wstawki, co uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń do środka buta. System sznurowań został zaprojektowany tak, aby optymalnie dopasować buta do stopy, a wyściółka z siateczki Aegis®, dzięki swojej oddychalności zapobiega tworzeniu się bakterii. W Chameleon Arc zastosowano tę samo poduszkę powietrzną z pianką EVA i podeszwę Vibram® co w męskim odpowieniku. Dla zwiększenia trakcji Chameleon Arc jest wyposażony w bieżnik o głębokości 4,5 mm.

Merrell jest znany jako specjalista od obuwia trekkingowego nie bez powodu. Wystarczy jedna wycieczka, by nie szukać już niczego innego na rynku i pozostać wiernym tej marce na całe życie. Opinie o tych butach są prawie wyłącznie pozytywne i wystawiają je największe autorytety w gronie outdoorowców. Ich stosunkowo przystępna cena, wysoka jakość materiałów i wykonania, użyte technologie i wzmocnienia to zalety, które jednają sobie tej marce wielu zwolenników.

You may also like...

1 Response

  1. strona pisze:

    Olsniewający strona naprawde – duzo sie dowiedziałem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>